Sıkça Sorulan Sorular

HALI TEMİZLEME İÇİN HANGİ ÜRÜNLER VE YÖNTEMLERİ KULLANIYORSUNUZ?

Halı temizleme için kullandığımız yöntem firmalar tarafından sıkça kullanılan sulu yıkama yöntemidir. Bu yöntem firmamızda aşama aşama yapılan bir yöntemdir fakat bazı durumlarda yerinde yıkama yapmak durumunda kalındığında ortamın durumum kullanılan alanın insan trafiği gibi etkileri de göz önünde bulundurarak kuru köpük sistemi yada buharlı vakumlama işlemi olarak da yapılabiliyor. Sulu yıkama işlemlerinde halılar santrifurüj (sıkma) makinesinde %95 sularından arındırılıyor bu işlem ev ve işyerlerinde vakumlama yöntemiyle gerçekleştiriliyor.
Kullanmış olduğumuz ürünlerin doğada çözülebilen organik ve bitkisel ürünler olmasına dikkat ediyor ve çalışmış olduğumuz firmalardan bu ürünlerin raporlarını alarak sizlerle paylaşıyoruz çalışmış olduğumuz firmalar TÜRKİYE nin önde gelen kimya fabrikaları olmasından ötürü de gönül rahatlığıyla referans gösterebiliyoruz.

ELEMANLARINIZ GELMEDEN HALIMI SÜPÜRMELİMİYİM?

Hizmet almış olduğunuz firmanın halı temizleme öncesi mutlaka çırpma işlemine tabi tutması gerekir aksi durumda halılarınız suyla buluştuğu andan itibaren tüm toz dibe çöker ve kısa zamanda halınız tekrar kirlenerek kötü bir görünüm kazanır. Sizin yapmanız gereken tek şey arkanıza yaslanıp vermiş olduğunuz ücretin karşılığını almak olacak. Halınızı süpürmeyin. Fakat bazı istenmeyen özel sebepler ve durumlar söz konusu olabiliyor mesela istifra durumlarında yada bir şey dökülmesi durumunda fazlalığın alınması halınızda kalıcı lekelerin önüne geçmesine yardımcı olacaktır.

HALIMI VE STOR PERDEMİ NASIL ÖLÇEBİLİRİM?

Üretilen tüm halıların altında model ve ölçü numaralarını bulabilirsiniz fakat zamanla bu etiketler halı yıkamadan kaynaklı yada silinerek özeliğini kaybeder bu durumlarda Halı m2 hesaplama en ve boy çarpımında ortaya çıkan ölçüdür örnek verecek olursak bir halının enini ve boyunu ölçer sonra bu rakamları çarparak halının ölçüsünü bulabiliriz 200X300=6 m2 Stor perdelerde ölçüler içinde bu durum geçerlidir fakat pratik yöntemlerde mevcuttur mesela petek üstüne gelen bir stor perdenizin açıldığında ölçüsü iki (2) metredir enini ölçtüğümüzde ortaya çıkan rakamla çarpıldığında ölçüye kolayca ulaşabilirsiniz.

HALILARIMIN TESLİMATI NE KADAR SÜRER?

Halılarınızın temizlik süresi 3 iş günü içerisinde gerçekleşir. fakat uzun süreli temizlenmeyen halılar için bu bazen zaman alabilir halının içerisinde işlemiş bu kirler ilk yıkamada kolayca temizlenebilmesi için 1 gün ilaçlanarak bekletilir. Kuruma zamanı sıcaklık nem ve hava akışından etkilenerek farklılık gösterir. Kurutma odalarında kullanmış olduğumuz ısıtıcı fanlar sayesinde kuruma süresini hızlandırmaya yardımcı oluruz fakat bu durum ısı derecesinin yüksek olmasından dolayı halılarda geçici sararmaya neden olabilir ve halının tekrar yıkanması gerekebilir. Korkmayın bu işlem halınızda herhangi bir deformasyon oluşturmaz.

HALIMI TEMİZLEDİM ANCAK HALIM SARARDI NE YAPMALIYIM?

Halı temizleme işlemi sanıldığı kadar kolay olmasa gerek yıkanan halıların sabundan arındırıldığına emin olun ve mutlaka vakumlayarak suyunu çekin ıslak kalan halınızın sararması kaçınılmazdır. Bunun için elitpak halı yıkama telefon ederek yardım alabilirsiniz.
TELEFON: 02163051072

HALIMDAKİ LEKELERİN ÇIKMASINA GARANTİ VERİYORMUSUNUZ?

Tüm lekeleri çıkarmaya garanti veremiyoruz böle bir iddia da bulunmak ancak sizi kandırmaya yönelik olur. Halı üzerinde kullanılan bir çok renk seçeneği vardır bu bazı halılarda boya kalitesinin düşük olmasından dolayı sorun yaratmaktadır bu yüzden müdahale edeceğimiz lekeye önce halının dokusu ve boya kalitesi incelenerek uygun solüsyonlarla işleme tabi tutarız.
Çıkmayan leke yoktur çıkarılamayan leke vardır sıloganı ile müşterilerimize hizmet veriyor firmamızda çıkmayan lekelerin başka bir firmada çıkmasının mümkün olmadığının garantisini veriyoruz.

FİYATLARINIZ NEDEN DİĞER HALI YIKAMACILARDAN FARKLI?

Karşılaştırma yaparken bir çok konuya değinin ve bolca soru sorduğunuzdan emin olun günümüzde bu işi sezonluk yapan bir çok firma kılığına bürünmüş günü kurtarmanın derdinde olup gözlerini müşterinin cebine diken bir çok şahsiyet var ucuza halı temizleme hizmeti alacağım derken mağdur olmayın
Sizlere kaliteli ve sağlıklı bir hizmet sunabilmemiz için önce bizlerin var olması gerekmektedir kullanmış olduğumuz ürünler makineler ekibimiz kalitemizin ve fiyatlarımızın göstergesidir.

MÜŞTERİ MEMNUNİYET GARANTİSİ VERİYORMUSUNUZ

Sizlere kaliteli hizmet vermek ve güveninizi kazanmak dan memnuniyet duyuyoruz. Vermiş olduğumuz tüm hizmetlerde kendi işimiz gibi benimsiyor ve en uygun yöntemleri kullanıyoruz. Firmamızda kontrol bölümünde ince ayrıntısına kadar inceliyor ve halılarınız etiketleyerek sizleri bilgilendiriyoruz. Bazı durumlarda ürünlerinizi ücretsiz evlerinize gelerek tekrar yıkıyor ve yapmış olduğumuz işin arkasında duruyoruz.
24 saat acil temizlik hizmeti

YIKANAN HALILAR NEDEN ÇABUK KİRLENİYOR?

Bazı kullanıcılar halının temizlendikten sonra çabucak kirlendiğini söylüyor. Bu oluşumda birkaç sebep vardır.
Örneğin; Düzgün bir şekilde yıkanmıyorsa, yıkama öncesi tozu alınmıyorsa, yıkama sırasında tek yönlü fırçalama işlemi uygulanıyorsa, kullanılan ürünler kalitesiz ise, durulama işlemi yetersiz kalıyor ise halınız çabuk kirlenebilir ve kusma yapabilir. Bu şekilde yapılan yıkamalarda halınızın ömrü de kısalmış olur.
Eğer halılarınızın çabuk kirlenmesini istemiyorsanız ve maximum bir temizlik için profesyonel bir halı yıkama firmasından hizmet almanız gerekmektedir.

soru
Bunlar Haricinde Başka Sorunuz Varsa Buradan Bize Sorarak Bu Alanın Gelişmesine Katıkıda Buluna Bilirsiniz.